Türknet Kullanıcı Soruları ve Yorumları

Türknet Kullanıcı Soruları ve Yorumları

Bu yazımızda sizlere Türknet kullanıcılarının ve Türknet’e geçiş yapmak isteyenlerin kullanıcı sorularını ve yorumlarını paylaşacağız. Türknet kullanıcıları hangi problemlerle karşılaşıyor? Türknet abone yorumları ve Türknet müşteri soruları bu yazı içeriğindedir.

Soru:
Ramazan Dolar
5 Ocak, 18:09
Selamın aleyküm arkadaşlar. Türk telekomdan geçiş yapmayı düşünüyorum. Taahhütün bitmesine 1 ay kaldı, cayma bedeli çıkar mı? Davet kodu kullanabilir miyim?
Cevap:
Ergin Top
Davet kodu kullanarak 1 ay ücretsiz internetinizi kullanabilirsiniz. Başvuru sırasında Türknet davet kodu vermeniz gerekmektedir. Binanızın altyapısı yeni ve fiber kablo ile döşenmiş ise 110 Mbps’e kadar download, 8 Mbps’e kadar upload hız alabilirsiniz.

Soru:
Sebahat Aydın
4 Ocak, 14:28
10 gün sonra Türk Telekom kontratım bitiyor, şimdi TurkNet’e geçiş başvurusu yapsam cayma bedeli çıkarmı? Türknet evde kurulum yapıyormu?
Cevapser:
Sermet Ahmet
Taahhüt süresinin dolmasını bekle, Türk Telekomu’u ara kapatma başvurusu ne kadar sürüyor diye öğren. Eğer 3 güse o Türknet’e başvuru yap. Evde hazır cekili hat varsa onu kullanıyorlar, fazla uğraşmazsın, evraklar ellerine geçtiği anda açıyorlar.

Soru:
Beşir Enes
6 Ocak, 19:52
Merhaba Türknet’e geçmek istiyorum, ücretler ve hızı nasil bilge verebilir misiniz?
Cevap:
Mmahmut  Şanbil
Merhaba altyapını kontrol ettirmen lazım, 1000 Mbps’te alsan 100 Mbps’te alsan sabit fiyat uygulamasıyla 100 TL ödüyorsun. Ben mesela 110 Mbps hız alıyorum ve 100 TL ödüyorum.

Soru:

Halil Kaçov
7 Ocak, 12:42
Faturası benim gibi 10 gün önceden gelen var mı? Normalde 4-5 yıldır her ayın 10’unda gelirdi ama bu ay 1’inde gelmiş. Bu uygulama dolaylı yoldan zam anlamına mı geliyor? Ha fiyatı yükseltmiş, ha faturayı erken yollamış.. Bence aynı şey.
Cevap:
Kayı Gün
4 yıldır Türknet kullanıyorum, fatura kesim tarihi hep ayın 1’i olurdu, fatura ayın 10’unda gönderilirdi, bu ay yine fatura kesim tarihi ayın 1’i görünüyor sadece fatura daha erken gönderilmiş.

Soru:
Akif Aslı
8 Ocak, 10:22
Arkadaşlar bugün TurkNet’e geçiş yaptım fakat başvuru belgeleri ve sözleşmeler nereden ve  nasıl indiriliyor? Nasıl gönderiliyor.
Cevap:
Hasan Olur
Online işlem merkezine giriş yaparak belgeleri indirip, doldurup yükleyeceksiniz. SMS ve e-posta olarak giriş bilgilerini gönderirler. TC ve şifre ile giriş yapacaksın.

Soru:
Mahmut Ali Baki
3 Ocak, 18:11
İyi akşamlar, bugün Türk Telekom’dan Türknet’e geçmeye karar verdim ve telefon üzerinden başvuru yaptım.
1- Telefonda Türknet fiber modemin bende kalacağını ve iade etmeme gerek olmadığını söyledi ama 10 dakika sonra Türk Telekom arayıp iade etmem gerektiğini söyledi. Ne yapmam gerekiyor?
2- Başvuru belgelerini benim çıkartmama gerek var mı? Kurye belgeleri getirip imzalatıp geri mi götürecek?
Cevap:
Orhan Mogan
Sen Türk Telekom’u dikkate alma. Zaten kuruluma Türk Telekom gelecek. Sen iade edersen keşke etmeseydin diyecek. Sizde zaten modem var diye ben getirmedim diyecek. Sen bana güven, kuruluma gelen Türk Telekom ekibi modem mülkiyeti TurkNet’e geçmiştir diye bildgi verecek. Ama sen modemi sakla eğer gelen ekip modem getirmişse sendekini iade edersin, modem getirmemişse sendekini kurdurusun.

Soru:
Bekir Kuvar
1 Ocak, 18:11
Modem kurulumu yapmam gerekiyor fakat yapamıyorum ben de mi sıkıntı var? Lütfen yardımcı olur musunuz? Modem giriş ip adresi 192.168.1.1 midir?
Cevap:
Sadettin Kayhan
Telefondan dene, ethernet kablonda bir sıkıntı olabilir. Benim modemimde TP-Link modem, telefondan bağlanıp kurabiliyorsun. Modem ip adresini öğrenmek için bilgisayarınızdan ağ ve paylaşım merkezinde bağlı olduğunuz ağın ismine tıklayınca IP adresinizi ve yönlendirici IP adresinizi görebilirsiniz.

Soru:
Harun Keriç
6 Ocak, 21:11
Arkadaşlar herkese merhaba ben Türknet VAE altyapısından YAPA’ya (Aktif Altyapı’ya) geçmek istiyorum, mümkün müdür? Turknet kullanıyorum ama altyapı Türk Telekom, VAE’den YAPA’ya geçiş yapabiliyor muyum?
Cevap:
Mahmut Oğuzhan Sinanoğlu
YAPA istek üzerine geçilen bir altyapı değil. Bölgende YAPA altyapısı olsaydı Türknet otomatik olarak geçişini yapardı.

Soru:
Oğuzhan Yilmaz
6 Ocak, 22:27
Arkadaşlar faturanın son ödeme günü yarın, bende kredi kartıyla Türknet faturasını ödedim. Karttan para çekti fakat online işlemler sayfasında hala ödeme yapılmadı uyarısı gözüküyor. 45 dakikadır bekledim berki ödeme sisteme geçer diye fakat geçmedi. Destek kaydı açmak istedim ama “destek kaydı açılırken hata oldu” diye bir uyaı alıyorum, ne yapmamı önerirsiniz?
Cevap:
İsmail Başkan
Aynısı hatayı bende yaşıyorum. Kontrol ettiğimde kredi kartı ekstresinde çekilmiş görünüyor. Sorun çıkacağını düşünmüyorum. Geçtiğimiz ay ise faturayı akşam ödedim, gündüz saat 8 gibi ödenmiş olarak gözüktü.

Soru:
Meliha Çağıran
6 Ocak, 21:33
Merhabalar, kısa bir sorum olacak. Bazı arkadaşların upload hızları 5 Mbps’nin üzerinde çıkıyor fakat benim upload hızım 5 Mbps’den yukarı çıkmıyor. Sebebi ne olabilir?
Cevap:
Enes Güçlü
Snr değerin çok düşük olabilir. Bence hızını 75 Mbps olarak tanımlattır ve yükleme hızı konusunuda bildir, düzeltirler.

Soru:
Serkan Tezgörür
6 Ocak, 14:03
Yapadan VAE’ye geçiş işlemini başlattım, kaç gün içerisinde geçiş olur?
Cevap:
Sadettin Kayhan
Boş port varsa 3 iş günü içinde geçiş olur. Türk Telekom ekiplerinin yoğunluğuna bağlı bir durum. Benim 25 gün sürmüştü ama pandeminin yogun oldugu dönemdi.

Soru:
Umut Kılınç
5 Ocak, 20:43
Öncelikle Selamın aleyküm, hayırlı akşamlar.
Turknet’e geçiş yapmadan önce  başka operatörden cayma bedeli ödeyip geçiş yaptim. 120 TL ödeme olarak 6 ay boyunca faturama indirim yapılacaktı fakat bu 2. ayım ve yapılmadı. Faturam100 TL geliyor, zam mı geldi acaba? Yoksa ben indirimden yararlanmıyor muyum?
Cevap:
Cevdet Küçük
Cayma bedeli ödediğiniz operatöre ait faturayı Türknet’e  gönderdiniz mi? Online işlemler kısmından cayma bedeline ait faturayı yükledinizmi? Davet kodu kullanmadınız mı? Büyük ihtimal ikinci ay tamamen ücretsiz olur ve fatura ödemezsiniz.

Soru:
Eda Umut
5 Ocak, 18:09
Benim internetim 83 Mbps download ve  7 Mbps’de upload değerleri veriyor ama pingim 15-16 ms. Sizce bu ping değeri fazla değil mi ?
Cevap:
Murat Oğuz
Ping’in hızla alakası yoktur, İstanbul’a uzaklığınla alakalıdır. Ayrıca 15-16 ms VDSL için gayet normal bir ping değeridir.

Soru:
Tuncay Terzi
4 Ocak, 21:06
Merhaba, iyi günler. bBn Aralık ayının son zamanlarında Türk Telekom internet hizmetim kapanmadan Türknet’e geçiş yapmıştım. Ama Türknet eski aboneliğimi iptal etmemiş, Türk Telekom’dan durduk yere 120 TL fatura geldi. Bu faturanın iptali için nasıl bir yol izlemeliyim? Çok moralim bozuldu ve samimiyetimi kazanan Türknet bu ihmaliyle daha başından beni kendinden soğuttu. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim yardım edin lütfen.
Cevap:
Vefa Yıldırım
TürkNet iptal etmediyse geçişin nasıl yapıldı?
TürkNet gerekli evrakları Türk Telekom’a verek geçiş işlemi başlatabilir.
İptal etmeyen Türk Telekom’un ta kendisidir.
Seni pişman edip TurkNet den soğutmak için böyle yaparlar.
Türk Telekom aboneleri kendine bağlamayı seven ve taahhüt peşinde koşan bi firmadır. O fatura ise senin son ay faturandır. TürkNet ile ilgisi yoktur.

Soru:
Bengi Ergün
3 Ocak, 07:15
Arkadaşlar bizim mahalleye ve sokaklara VDSL yeni çekildi.  VDSL den Fiber’e geçiş nasıl yapılacak?  Binaya nasıl getireceğim bu hizmeti?
Cevap:
Berat Keskin
Bölgenize saha dolabı geldiyse o zaman mahallene sokağa kadar fiber hizmeti gelmiş demektir. Yani dolaptan sonra eve kadar bakır kablo ve VDSL alırsın, mesafene göre hızın değişir.
Kolay kolay sahadDolabı koyulan bölgeye eve kadar kıl fiber getirmezler.

Yorumlar

“Türknet Kullanıcı Soruları ve Yorumları” için 2 cevap

  1. Adsız avatarı
    Adsız

    bende türknet gigafiber kullanıyorum, arkadaşlara tavsiyem türknete gigafiber talebi oluşturmaları, eğer talep oluşturursalar türknet gelip altyapı getiriyor ve gigafiber kullanıyorsunuz 99tlye 1000mbps hız alıyorsunuz benimkisi tam 1000 gelmiyor ama hiç yoksan iyidir daha önce 100dü şuanda 700-800mbps hız alıyorum. türknet gigafiber çok güzel

  2. […] detaylı bilgi almak için daha önce hazırladığımız Turknet Kullanıcı Soruları Ve Yorumları sayfasını […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir