Türk Telekom Altyapı Sorgulama

Türk Telekom Altyapı Sorgulama

Türk Telekom; evde iş yerlerinde, telefonda kafelerden ev internetine, havaalanı gibi yoğun bölgelerden telefonlara kadar taşınabilir. Türkiye’nin en güçlü altyapısına sahip olan telekomünikasyon şirketi olan Türk Telekom teknolojiyle birlikte gelişen hizmetleriyle her zaman en iyiyi hedeflemektedir.

180 yıldan fazladır kullanımda olan Türk Telekom, müşterilerinin zamanla değişen teknolojiyle arasında olan uyumu devamlı olarak yakalayıp, teknolojik gelişmelerle birlikte son model teknolojik aletlere uyum sağlayarak son derece güçlü bir yapıda ilerlemektedir. Türk Telekom Türkiye’de başka operatörlerin ulaşamadığı yerlerde altyapı olarak en sağlam ve ilk olarak tercih edilen şirkettir. Türkiye altyapısı %80’e yakın bir diliminde Türk Telekom’a aittir. Tam sayılarına bakacak olursak Türk Telekom fiber altyapı payı %78’i geçmektedir. Geri kalan yüzdelik dilim ise Turkcell Superonline, Vodafone ve diğer operatörler olarak dağılmaktadır.

Türk Telekom 30 Haziran 1994 yılında kuruldu. Türk Telekomünikasyon A.Ş. 1995 yılında PTT’de posta hizmetleri ve telekomünikasyon işleri birbiri ile yollarını ayırarak telekomünikasyon hizmetleriyle ilgili hisselerin tamamını Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’na ait Türk Telekom’a transfer edildi. 2005 yılında Türk Telekom özelleştirme çalışmaları tamamlandı ve %55 hissesi Ojer Telekomünikasyon şirketine devredildi. 2006 yılında TTNET kuruldu ve lisansı alarak internet servis sağlayıcısı olarak faaliyetlerine başladı. Türk Telekom hisseleri 2008 yılında halka ar oldu ve o dönemin en başarılı arzı olarak kayıt altına alındı.

Türk Telekom İnternet Altyapı Sorgulama

Kurumun resmî web sitesinden Türk Telekom Altyapı Sorgulama butonuna tıklayarak veya resmi web sitesinden kapsama haritasına tıklayarak sırasıyla İl, ilçe, mahalle, cadde, kapı numarası gibi detaylı tüm bilgileri sırasıyla seçerek altyapı bulunduğunuz noktada var mı yok mu görebilirsiniz. Altyapı olmadığı bölgelerden birinde olduğunuz takdirde Türk Telekom web sitesindeki bilgiler dahilinde dilekçe yoluyla başvuru yapabilirsiniz. Dilekçe örneğine internetten ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet’e nasıl Abone olunur?

Telefon yoluyla başvuru yaptığınız takdirde bir defaya mahsus Access Point adı verilen Wi-Fi cihazı ücreti alınır ve eve gelen ekip bağlantısını ve cihazını monte ederek altyapı olan bölgede interneti birkaç gün içerisinde bağlar, işlem süresi bir haftayı genellikle geçmemektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir