PlusNet Altyapı Sorgulama

PlusNet Altyapı Sorgulama

2014 yılından bu yana Konya’da faaliyet gösteren Netwifi önderliğinde kurulan PlusNet, yayın hayatına 2021 Ağustos ayı itibari ile başlamıştır. 7 Yıldır İnternet Servis Sağlayıcılığı yetkisiyle sektörde hizmet veren Netwifi, PlusNet’i kurarak 2021 Yılı itibariyle tüm Türkiye’de internet hizmeti sağlamaya başlamıştır. Geleceğin İnternet’te, hızlı İnternet’in de fiber teknolojilerde olduğunu görerek yaptıkları yatırımla bu sahada öncü olmayı hedefliyor.
Kurucularının tanımladığı öncü olma misyonu ile şirket, kendisine telekomünikasyon altyapısı üzerine uzmanlaşmayı ilk iş olarak belirlemiştir. Bunun sonucunda 2014 yılında şirket bir yandan ISS yetkisini alırken bir yandan da kurumsal hizmetler için teknolojiye yatırım yapmıştır. Altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra, 2014 yılının sonlarında müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

PlusNet Altyapı Sorgulama

Web sitesinde bulunan altyapı sorgulama sayfasından adres bilgilerinizi seçerek altyapınızı kolayca sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sonucunda mevcut altyapı türünüzü, adresinizde alabileceğiniz maximum hızı ve port durumunu öğrenebilirsiniz.
Bunun dışında altyapısını öğrenmek istediğiniz adresinizde bir sabit telefon hattınız varsa o numarayla da sorgulama yaparak bu değerleri öğrenebilirsiniz.

Adreste PlusNet İnternet Altyapısı Yoksa ne Yapılmalı?

Sorguladığınız adreste internet altyapısının bulunması için yerleşik operatör bu alana internet altyapısını getirmiş ve bu altyapıyı ilgili adrese bağlamış olması gerekmektedir. Altyapı sorgulama sayfasında adresinizde altyapı bulunmamakta cevabı alıyorsanız formdan  PlusNet’e iletişim bilgilerinizi gönderebilirsiniz, teknik ekiplerin incelemesi sonucunda sizinle iletişime geçeceklerdir.

PlusNet’e Nasıl Abone Olunur?

Web sitesinde ana sayfada  bulunan ön başvuru formunu adım adım doldurarak abone olabilirsiniz.5 adımdan oluşan bu forma iletişim bilgilerinizi, adres bilgilerinizi, tarife tercihinizi, kimlik bilgilerinizi girerek ve PlusNet sözleşme ve formu doldurulu ve imzalı halini sisteme yükleyerek abone olma sürecini başlatabilirsiniz. PlusNet bu aşamaları tamamladıktan sonra sizinle iletişime geçecektir. Ön başvuru formuna altyapı sorgulamasından sonra size önereceği paketlerin altında da bulabilirsiniz.

PlusNet İle Nasıl İletişime Geçebiliriz?

0850 420 50 75 numaralı telefonu arayarak, [email protected] adresine mail atarak veya web sitesinde sağ altta bulunan Whatsapp logosunun üzerine tıklayıp sohbete başlayarak da iletişime geçebilirsiniz.

PlusNet 2022 İnternet Paketleri

16 Mbps’ye Kadar Download
4 Mbps’ye Kadar Upload
AKN Yok Taahhüt Yok
Aylık 75 ₺

24 Mbps’ye Kadar Download
4 Mbps’ye Kadar Upload
AKN Yok Taahhüt Yok
Aylık 80 ₺

100 Mbps’ye Kadar Download
8 Mbps’ye Kadar Upload
AKN Yok Taahhüt Yok
Aylık 100 ₺

Bu paketler dışında PlusNet’ in yakında, yerleşik operatör altyapısıyla bireysel müşterilerine de sunacağı 1 Gbps’e kadar Gigafiber paketleri de mevcuttur.

GİGAFİBER İNTERNET TARİFELERİ

200 Mbps’ye Kadar Download
10 Mbps’ye Kadar Upload
AKN Yok Taahhüt Yok
Aylık 160 ₺
YAKINDA

500 Mbps’ye Kadar Download
20 Mbps’ye Kadar Upload
AKN Yok Taahhüt Yok
Aylık 350 ₺
YAKINDA

1 Gbit’e Kadar Download
20 Mbps’ye Kadar Upload
AKN Yok Taahhüt Yok
Aylık 700 ₺
YAKINDA

İnternet Paketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Adresinizde Altyapının Olup Olmadığı: Kullanacağınız internet paketini belirlemek için yapmanız gereken en öncelikli iş, adresinizde altyapının olup olmadığıdır. Altyapının uygun olmadığı adreslerde satın alınan internet paketinden istediğiniz verimi alınamaz. Örneğin 35 Mbps internet hızında bir paket kullanıyorsanız ve altyapınız 16 Mbps hızı kaldırıyorsa alacağınız internet hizmeti 16 Mbps’nin üzerinde olmamalıdır. Söz konusu durumun tam tersi de geçerlidir. Altyapınız 35 Mbps internete kadar hizmete müsait ise ve siz 16 Mbps hıza sahip olan paketi kullanıyorsanız alacağınız hizmet yine düşük olan 16 Mbps hızında olacaktır.

  • İnterneti Kullanacak Kişi Sayısı: İnternet hizmeti alacağınız zaman dikkat edeceğiniz hususlardan biri de interneti kullanacak kişi sayısıdır. İnterneti çok fazla kişi kullanacaksa beklediğiniz hizmetin alınması için mümkün olduğu kadar yüksek hıza sahip kampanyaların tercih edilmesi gerekir.
  • İnterneti Kullanacak Cihaz Sayısı: İnterneti hangi cihazların kullanacağı da internet paketi seçiminde önemli hususlar arasındadır. Cihaz sayısına göre internet hızını tercih etmeniz gerekir. Cihaz sayısı arttıkça hız bölünmektedir.
  • İnternet Kullanım Alışkanlıkları: İnternetin hangi amaçla ve ne sıklıkla kullanıldığı da internet paketi seçiminde dikkate alınması gereken konulardandır. İnternet genellikle oyun oynamak, video izlemek için kullanılıyorsa hızlı internet paketlerinin tercih edilmesi daha uygundur.

Neden Taahhütsüz İnternet?

  • Aldığınız hizmetten memnun kalmadığınızda herhangi bir cayma bedeli ceza ödemezsiniz.
  • İnternetinizi özgürce limitsiz kullanabilirsiniz.
  • Arzu etmediğiniz hizmet kısıtlamaları ya da faturalarla karşılaşmazsınız.
  • Almak istediğiniz internet hızına göre farklı kampanya alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top