NetSpeed Kullanıcı Soruları ve Yorumları

NetSpeed Kullanıcı Soruları ve Yorumları

Sitemizde en çok okunan başlıklardan olan Netspeed hakkında kullanıcı yorumları ve NetSpeed’e geçiş yapmak isteyenlerin sorularını bir araya getirdiğimiz bu yazımızda NetSpeed kullanıcıları hangi problemlerle karşılaşıyor? NetSpeed abone yorumları ve NetSpeed  müşteri soruları gibi içerikleri ele alacağız. NetSpeed hakkında merak edilenleri içeriğimizden bulabilirsiniz. Ayrıca sizlerde merak ettiğiniz soruları sayfamızdan sorabilirsiniz.

Soru:
Tuğba Çağ
12 Ocak 2022, 18:09
Arkadaşlar merhaba, sanırım yaklaşık 3 yıllık NetSpeed maceramızın sonuna geldik. Santrale 102 metre mesafede olmama rağmen internet bağlantım fena bozuldu bir aydır. 1 hafta oldu arıza kaydı bıraktım fakat yardımcı olamadılar. Hattım da güncelleme yapmışlar, ne kadar komik bir teknik servis müdahaleleri var anlamadım. Ben jitter çok yüksek, ping yükseldi, en az 20 ilerisi 1 dakika üzeri testlerde bekliyorum diyorum fakat bana jitter sizin ev içi kablolamanızla alakalı diyorlar. Peki diyorum ev içi kablomu değiştirdim, başka kablo taktım odamı kötü? Cevap yok, hem bilgisizler hem de boş muhabbet yapıyorlar. Sizce TürkNet’e geçsem mi? Kullananlar ne önerir? Birde hat değerlerim gerçekten iyi, kesim 100mb DSL alırım. Sıfırdan bağlanacağım, belki portta sorun vardır. Onu da değiştiremeyeceklerini söylüyorlar. Yeni portta bakalım ne olacak. Yada Türk Telekom haricinde sizlerin önerileri var mı? Saygılar sevgiler herkese. 

Cevap:
Nurhat Keyif
Şimdi sana şöyle izah edeyim, hiçbirisinin bir birinden hiçbir farkı yok. Nedeni ise kendi teknisyenleri gelip Türk Telekom gibi ne saha dolabına nede evde olan bir sıkıntıya müdahale etmediği için hepsi aynı. Inu baştan bir anla ama şu var kimisinde açıyorsun telefon içini boşaltıyorsun kimisinde o da yok. Yani işin kısası alt yapın neyse onu alacaksın, fiyat ucuz yer arıyor isen alternatiflere bak, taahhüt süz bir şekilde 100Mbps’yi 80-100TL’den veren firmalar var, bak istersen.

Soru:
Mahmut Yörük
12 Ocak 2022, 28:13
Merhaba sizlere bir soru sormak istiyorum, konuya hakim olan arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.
Yaklaşık bir yıldır 50Mbps Download / 8 Mbps Upload olan tarifeyi kullanıyordum, bugün itibariyle 35 Mbps Download / 6 Mbps Upload olan tarifeye düşürdüm. 50 Mbps’lik tarifeyi kullanırken altyapının kaldırdığı maksimum hız 65 Mbps civarıydı. Bugün 35 Mbps’lik tarifeye geçtikten sonra sinyal gitti geldi  ve altyapının kaldırdığı maksimum hız 55 Mbps’ye düştü. Bunun üzerine NetSpeed müşteri hizmetlerini aradım, onlarda bana “hızınızı düşündüğünüz için altyapı hızınız da düştü, tekrar 50 Mbps’ye geçerseniz alt yapı hızınız tekrar 65 Mbps’ye yükselecektir” dedi.
Benim bildiğim altyapı hızı bir kaç Mbps oynama dışında sabit kalır. Hızı düşürdün mü düşer (Benim 10 Mbps düştü) yükselince tekrar yükselir mi? Var mıdır böyle bir şey?
Cevap:
Yavuz Lifler
Altyapının kullandığı portta sıkıntı vardır veya modem Airties’e o lanet modemin genel sorunu değerleri yanlış göstermesidir…

Soru:
Behzat Yen
12 Ocak 2022, 02:49
Arkadaşlar dün Netspeed’e abone oldum ama hızımı ölçtüm ve 75 Mbps ile 73 Mbps çıkıyor,  Netspeed’i arayıp bu konuyla ilgili  konuştum, birazdan beni arayacaklar. Sizce sorun ne olabilir, neden 100 Mbps hız alamıyorum?
Cevap:
Tolga Kasa
Kablosuz 100 Mbit alman biraz zor, wifi algılayıcın wifi son versiyon olması ve modeminizin de son sistemleri desteklemesi gerekmekte. Kapsama alanı da önemli, modeme yakın olmalısınız, tercihen kablolu bağlantı yapın.

Soru:
Hasan Özlem Artıran
12 Ocak 2022, 22:51
Akşamları Wi-Fi de sıkıntı yaşıyorum, 75 Mbps hız 30 – 40’lara hatta 10 – 20’lere kadar düşüyor. Kablo ile sıkıntı yaşamıyorum. Modemim Airties 5750 marka, değiştirme vakti gelmiş mi?
Cevap:
Doğukan Yanık
Wireless kanalını değiştir akşam Wi-Fi kullanımı arttığı için hattını etkiliyordur.

Soru:
Ata Yücel
12 Ocak 2022, 14:37
Neredeyse 2 aydır geceleri internetimin hızı 3 Mbps’ye kadar düşüyor. Asla da düzeltmeye çalışmıyorlar ama faturayı kuruşu kuruşuna zamanında istemeyi biliyorlar. Valla dayanamayacağım artık. Arkadaşlar var mı önerebileceğiniz başka bir internet servis sağlayıcı?
Cevap:
Ali Doğru
Daha iyisini bulacağınızı sanmıyorum ama sırasıyla taahhütsüz firmaları deneyin. Yani Netspeed’in veremediği hızı ne olduğu belli olmayan ıvır zıvır firmaların verebileceğini tahmin etmiyorum. Öncelikli olarak bilindik firmalara bir deneme yapın Turknet veya Millenicom gibi firmaları tercih edin.

Soru:
Hüseyin Yüksel
12 Ocak 2022, 17:36
Merhaba arkadaşlar, Netspeed altyapı kullanmayı düşünüyorum, memnun kalmazsam iptalde veya  kapatmada sorun yaşar mıyım? Sıkıntı zorluk çıkarıyorlar mı? Bir sürprizle karşılaşır mıyım? Taahhütsüz  kullanacağım fikirlerinizi alabilir miyim?
Cevap:
Oğuzhan Erdal
Merhaba taahhütsüz olduğu için iptal esnasında cayma bedeli ödemezsiniz. İptaller mail üzerinden yapılıyormuş, bir kâğıda yazıp gönderiliyormuş ve yeterli oluyormuş.

Soru:
Kadir Köksal
30 Aralık 2021, 19:44
Aynı indirim kodu sadece bir abone tarafından mı kullanılabiliyor? Birden fazla abone kullanabilir mi?
Cevap:
Bayram Gelerli
Birden fazla kişi kullanabilir, kod lazımsa verebilirim.

Soru:
Emre Karagöz
27 Aralık 2021, 19:32
Merhaba, bugün Netspeed’e abone olacağım, düzenli ödeme yapan birisi referans kodu gönderebilir mi?
Cevap:
İbrahim Başelma
Netspeed’e yeni geçtim ama Türk Telekom’da 15 yıllık aboneliğim boyunca düzenli ödeme yaptım, hiç aksatmam.

Soru:
Özgür Yıl
9 Ocak 2022, 13:12
Arkadaşlar Netspeed’te abonelik başlattım yarın kurye evrakları alacak.  Netspeed’in  adresi nedir? Bilen varsa yazsın.
Cevap:
Anıl Onar
Abi valla ne yazdığını anlamadık… Evrak göndermeden nasıl abone oldun? Adresi vermezsen o evrak nereye gidecek? (Ben abone olalı 3 yıl oldu sistem değiştiyse bilemiyorum.)

Soru:
Murat Şahin
9 Ocak 2022, 14:22
Merhaba arkadaşlar son zamanlardaki kopmalar hız düşmeleri artık ben de de olamaya başladı, 1 aydır uğraşıyorum ama hala düzelmedi. İç tesisatınızda problem var kontrol ettirin dediler, direk bağladım ancak hiçbir düzelme olmadı. Akşam 8’den sonra hem kopmalar oluyor hem de internet hızım 6 ile 10 Mbps aralığına kadar düşüyor, bazen ise hiç girmiyor. Ankastreden 34-35 Mbps  almam gereken hızı da alamıyorum. Türknet’e geçmeyi düşünüyorum, sizce değişiklik olur mu?
Cevap:
Emre Biber
Altyapı Türk Telekom olunca normal sayılır, yoğunluktan etkilenir haliyle. Türk Telekom müşterileri hariç diğerleri üvey evlat muamelesi görüyor. Sonuç itibariyle sorunlu portlar özel şirketlere veriliyor.

Soru:
Furkan Özçelik
8 Ocak 2022, 23:20
Arkadaşlar merhaba, bu gün itibariyle Netspeed’e başvuru yapmıştım. Sorum ise şu; bulunduğum sokağa Türk Telekom tarafından yeni bir saha dolabı konuldu.  Başında bulunan teknik ekip tarafından bu yeni saha dolabının VDSL portlara sahip olduğunu öğrendim. Türk Telekom’u aradım ve bana alt yapımın VDSL’i desteklediğini söylediler ama ben taahhüt zorunluluğundan dolayı abone olmaktan vaz geçtim. Netspeed’in internet sitesinden altyapı sorgulaması yaptığımda ise 8 Mbps hız alabileceğimi öğrendim. Üst komşum ise 16 Mbps hız alıyor, onun porta olan uzaklığı 90 metreyken benimki 2000 metre uzakta gösteriyor. Netseed’e bu durumu söyledim, teknik ekibine sordu ve 35 Mpbs hıza kadar alabileceğimi söyledi ve bende aboneliği onayladım. Sizce o hızı bana sağlaya bilir mi? yoksa iptal  ettirip Türk Telekom’a geri mi döneyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Cevap:
Yasin Abalı
Açıkçası bana altyapıdan dolayı 785metre uzaklıktan VDSL satamadılar. 2000 metreden iyi bir VDSL hizmeti almak mümkün değil. Hatta problemlerin çok olacağı ihtimalide var. O mesafeden ADSL kullanılabilir.

Soru:
Emre Kalaycı
8 Ocak 2022, 00:45
Arkadaşlar bugün 35 Mbps pakete geçtim fakat aldığım hız 17 ila 20 Mbps hız arasında değişiyor, modemimde herhangi bir sorun var mı acaba?
Cevap:
Volkan Sarı
İnternet hızınızı farklı yerlerden  ölçmeniz belki daha iyi olabilir. Yaşadığınız bölgeye ait en yakın sunucuyu seçip kontrol edebilirsiniz. Kablolarınıza ek yapmak yerine direk bağlantı sağlamanızı öneririm, hız kaybı çoğunlukla eklerden oluyor.

Soru:
Cuma Selim
8 Ocak 2022, 17:12
BAĞLANTI DURUMU Açık
DOWNLOAD HIZI 41208 kbps
UPLOAD HIZI 6140 kbps
DOWNLOAD NOİSE MARGİN 19.2 dB
UPLOAD NOİSE MARGİN 30.5 dB
BAĞLANTI TİPİ  VDSL
Merhaba arkadaşlar, bağlantı değerim yukarıdaki gibi 35 Mbps’lik tarife kullanıyorum fakay kopma yaşıyorum, internet var görünüyor ama girmiyor. Nedir bu sorun acaba? Bilenler yardımcı olursanız sevinirim.
Cevap:
Alper Erkiş
Aynı sorun bende de var sana da iç tesisatını kontrol ettir dediler mi?

Soru:
Hasan Ergin
7 Ocak 2022, 23:59
Arkadaşlar merhabalar, ben yaklaşık 1 aydır devamlı modemi günde en az 2 kez kapatıp açmama rağmen sorun yaşıyorum. Sorunum şu, diyelim hız testi yapacağım test için hangi siteden yaparsam yapayım tıklıyorum beklemeye başlıyorum en az 20 saniye en çokta 1 dakikada test başlıyor. Normal şartlarda tıklar tıklamaz en fazla 5 saniye içinde başlaması gerek ama bende durum öyle değil. Üzerine bütün değerler değişiyor ama modem arayüzünden hat değerlerime bakıyorum modem herhangi bir problem gözükmüyor, değerler gayet iyi duruyor. Bu durum başkalarında da oluyor mu? Yoksa sadece bendemi var? Birde bu durumu çözmenin bir yolu var mı? Modemi sıfırladım, pc ye format attım belki virüs bulaşmıştır diye üzerine bütün bina dan gelen kabloyu ankastreden eve kadar yenilettim, Evdeki kabloları düzenledim, hiçbir sorun sıkıntı yok. Sizce sorun nedir? Bu arada Netspeed kullanıcısıyım bende, 2 seneyi devirdik. Yoksa bize yol mu gözüküyor? Biraz uzun oldu kusura bakmayın, herkese sağlıklı günler diliyorum.
Cevap:
Sedat Çolak
Aynı sorunu bende 2 haftadır yaşıyorum, telefonda müşteri desteğe ulaşamıyorum. Dün online işlemlerden yazdım, bakalım ne diyecekler. Bugün sabah aynı hız düşük oynama var ve kopma oluyor devamlı, bende 3 yılı devirdim değiştirsem mi diye arayıştayım. 🤔

Yorumlar

“NetSpeed Kullanıcı Soruları ve Yorumları” için 2 cevap

  1. Mustafa ÜNALIN avatarı
    Mustafa ÜNALIN

    Eğer Netspeed kullanıyorsanız internetten memnunsunuz demektir zaten memnun olmasanız kullanmazsınız.

  2. […] daha sık duymaya başladığımız Netspeed İnternet Aboneliği hakkında neler biliyoruz? Netspeed kullanıcı soruları ve yorumları […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir