Millenicom Altyapı Sorgulama

Millenicom Altyapı Sorgulama

Millenicom başlarda Sabit Telefon Hizmeti vermek amacıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘ndan yetkilendirme almış sonrasında 2007 yılında İnternet Servis Sağlayıcılığı yetkisi alarak internet servisi sağlayan telekomünikasyon şirketidir. Tam ünvanı Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri Anonim Şirketi olan firmanın merkezi İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunmaktadır.

Millenicom günümüzde ağırlıklı olarak internet hizmeti veriyor olsa da Sanal Mobil Şebeke Hizmeti (K), Altyapı İşletmeciliği Hizmeti (B), İnternet Servis Sağlayıcılığı (B), ve Sabit Telefon Hizmeti (K) yetkilendirmelerine sahiptir.

Sahip olduğu Altyapı İşletmeciliği yetkisi sayesinde kendi altyapısını oluşturabilecek durumda olan firma ağırlıklı olarak Türk Telekom (yerleşik operatör) portları üzerinden ADSL, VDSL ve Fiber internet hizmeti, Turkcell Superonline altyapısı üzerinden ise Fiber internet hizmeti sağlamaktadır.

Millenicom İnternet Altyapısı Nedir?

Millenicom internet altyapısı, internet hızını belirleyen en büyük faktörlerden biridir. İnternet altyapınız ne kadar hız destekliyorsa en çok o kadar yüksek hıza erişebilirsiniz. Mesela altyapı sorgulamalarında 85 Mbps‘e kadar hız alabileceğiniz sonucuyla karşılaştığınızda erişeibleceğimiz maksimum internet altyapısı hızı 85 Mbps‘dir. Bu yüzdenbir internet hizmeti almadan önce ilk olarak kontrol etmeniz gereken şey internet bağlatacağınız adresteki altyapının ne kadar hız alabileceğini sorgulatmaktır. Bu sayede altyapınıza göre uygun olan internet aboneliklerine karar verebilirsiniz.

Millenicom internet altyapı türleri ADSL, VDSL ve Fiber olarak üçe ayrılmaktadır. ADSL altyapıda daha düşük download hızı, maksimum 1 Mbps upload hızına ulaşabilirken, VDSL altyapıda 100 Mbps‘e kadar download hızı ve 8 Mbps‘e kadar upload hızlarına erişebilisiniz. Tabiki bakır altyapı olduğu için ADSL ve VDSL‘de ping değerleriniz biraz yüksek olacaktır. Fiber altyapıda ise ADSL ve VDSL altyapıya göre daha hızlı ve kesintisiz bir hizmet alırken 1000 Mbps‘e kadar download ve upload hızlarına ulaşabilirsiniz.

Millenicom Altyapı Sorgulama

Millenicom’dan ev ve iş yeri internet aboneliği almak için abone olmak istediğiniz adreste internet altyapısı olmalıdır. Adresinizde Millenicom altyapısı olup olmadığı bilgisine Millenicom fiber internet altyapı sorgulama alanından adresinizi girerek ulaşabilirsiniz. Bu alandan alabileceğiniz en yüksek internet altyapı hızına ulaşabilir ve altyapınıza en uygun internet aboneliği için başvuru oluşturabilirsiniz.

ADSL, VDSL ve Fiber Altyapılarının farkları nelerdir?

ADSL, Asymmetric Digital Subscriber Line’ın kısaltmasıdır ve bir DSL bağlantı modelidir. ADSL altyapıda internet erişimi bakır telefon kablolarıyla size en yakın telefon santralinden veya sahada bulunan DSL panosundan adresinizdeki ADSL uyumlu modeme kadar gelir. ADSL bağlantılarda internetin hızı evin santrale uzaklığı, yer altından geçen kabloların kalitesi, kablolarda ek olup olmaması, bina altyapısının kalitesi gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. ADSL altyapısına sahip olan aboneler en fazla 16 Mbps download ve 1 Mbps upload hıza erişebilmektedir. Mesafe uzadıkça bu hız düşmektedir.

VDSL, Very High Digital Subscriber Line’ın kısaltılmasıdır. VDSL‘de, tıpkı ADSL gibi bir DSL iletişim modelidir. Aynı ADSL‘de olduğu gibi internete bağlandığınız adrese yakın bir telefon santralinden veya sahada bulunan DSL panosundan bakır telefon kabloları aracılığıyla evinizdeki VDSL uyumlu modeme internet bağlantısı sağlar. VDSL altyapının ADSL altyapıdan en büyük farkı ise VDSL‘in ADSL‘e göre neredeyse 10 kat daha hızlı upload, 5 kat daha hızlı download hızına erişebilmesidir. VDSL altyapı bağlantılarında internet hızı 100 Mbps’e kadar çıkabilmektedir. Fakat buna karşın VDSL hizmet alabilmek için santrale daha yakın olmanız gerekmektedir.

Fiber, fiber optik kablolarla sağlanan alyapıdan yapılan erişim sistemine verilen isimdir. Fiber altyapıda internet verisi, ışığı ileten cam veya plastik tellerden oluşan fiber optik kablolar aracılığıyla aktarılmaktadır. Camdan yapılmış kablolar sayesinde fiber internet altyapısı hızı diğer internet altyapılarına göre daha yüksek hızda olur. Ülkemizde en yüksek internet hızı olarak kabul edilen fiber internet altyapısı “ışık hızında internet” olarak da adlandırılmaktadır. Fiber internet için bakır telefon hattına ihtiyaç duyulmaz. DSL altyapı türlerine göre daha kesintisiz, daha hızlı ve daha yüksek hızlarda bağlantı imkanı sunarken, daha düşük ping değerlerine erişilebilmektedir. Fiber internet altyapısında ülkemizde 1000 Mbps Upload ve 1000 Mbps Download hızlarına erişilebilirken gelişen teknolojiyle beraber dünyada 10G olarak adlanırılan 10000Mbps hızlarına erişilebilmektedir.Millenicom Altyapısı Nasıl Sorgulanır?

Millenicom Altyapısı Nasıl Sorgulanır?

Evinizde veya iş yerinizde yer alan fiber internet altyapısının durumunu veya ulaşabileceğiniz internet hızınızı sorgulamak için adres bilgilerinizi girerek internet hizmeti alacağınız adreste ulaşabileceğiniz  en yüksek Millenicom altyapısının detaylarını öğrenebilirsiniz..

Sorguladığım Adreste MillenicomAltyapısı Yoksa Ne Yapmalıyım?

Sorguladığınız adreste Millenicom internet altyapısının görünmesi için altyapı sağlayıcı olan yerleşik operatör (Türk Telekom) veya özel operatör (Turkcell Superonline) bu bölgeye internet altyapısını getirmiş ve bu altyapıyı ilgili adrese kurmuş olmalıdır.

Adresinizi girdiğinizde bulunduğunuz adres için altyapı işlemleri yapılmadıysa ve Millenicom internet altyapı sorgulama alanına adresinizi girdikten sonra bu için altyapı yok uyarısı ile karşılaşırsınız girmiş olduğunuz adreste internet altyapısının henüz olmadığını anlamına gelmektedir. Bu olumsuz durum maalesef genellikle yeni yapılmış binalarda yaşanmaktadır.

Evinizin veya iş yerinizin yer aldığı binanızda tüm Millenicom altyapısı işlemleri tamamlanmış olmasına karşın sorgulamalarda halen altyapı yok uyarısıyla karşılaşıyorsanız başvuruda bulunduğunuz internet servis sağlayıcıya ait aynı binada çalışan telefon veya internet hizmet numarasını (17,18 veya 88 ile başlayan 10 haneli Numara) iletmeniz halinde başvurduğunuz internet servis sağlayıcı konu hakkında daha detaylı sorgulamalar sağlayabilecektir.

Millenicom internet altyapı sorgulamanızda kesin olarak altyapınız yok sonucuyla karşılaşıyorsanız altyapı sağlayıcıyla iletişime geçerek, adreste altyapı görünmediği bilgisini kendileriyle paylaşarak adresiniz için altyapı talebi oluşturabilirsiniz. Ağırlıklı olarak binada oturan ev sahipleri veya iş yerleri bulunan dükkan sahiplerinin toplu başvurusu  veya imza toplamasıyla oluşturulan başvurular daha hızlı ve etkili olmaktadır.

Altyapı sağlayıcı şirket sizin adresinize internet bağlantısının sağladığında aynı altyapı ve aynı hızda interneti daha uygun fiyatlara sunan Millenicom paketlerine başvuru yapabilir ve aynı hizmetten daha avantajlı fiyatlarla faydalanabilirsiniz.Millenicom Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Millenicom Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Millenicom yerleşik operatör olan Türk Telekom altyapısı yanı sıra Turkcell Superonline altyapısı ile de hizmet vermektedir. İnternet paket fiyatları hizmet verilen altyapının şartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Millenicom İnternet Paketleri Nelerdir?

89,90 TL / ay – Taahhütsüz Fiber 16 Kampanyası
Türk Telekom Altyapısı
Yüksek Hız, Düşük Ping, 16 Mbps’e kadar indirme, 4 Mbps’e kadar yükleme hızı
Taahhüt vermenize gerek yok, Gerçek sınırsız, AKN/AKK yok

94,90 TL / ay – Taahhütsüz Fiber 35 Kampanyası
Türk Telekom Altyapısı
Yüksek Hız, Düşük Ping, 35 Mbps’e kadar indirme, 6 Mbps’e kadar yükleme hızı
Taahhüt vermenize gerek yok, Gerçek sınırsız, AKN/AKK yok

104,90 TL / ay – Taahhütsüz Fiber 100 Kampanyası
Türk Telekom Altyapısı
Yüksek Hız, Düşük Ping, 100 Mbps’e kadar indirme, 8 Mbps’e kadar yükleme hızı
Taahhüt vermenize gerek yok, Gerçek sınırsız, AKN/AKK yok

89,90 TL / ay – Taahhütsüz Fiber 10 Kampanyası
Turkcell Superonline Altyapısı
Yüksek Hız, Düşük Ping, 10 Mbps’e kadar indirme, 5 Mbps’e kadar yükleme hızı
Taahhüt vermenize gerek yok, Gerçek sınırsız, AKN/AKK yok

94,90 TL / ay – Taahhütsüz Fiber 24Kampanyası
Turkcell Superonline Altyapısı
Yüksek Hız, Düşük Ping, 24 Mbps’e kadar indirme, 5 Mbps’e kadar yükleme hızı
Taahhüt vermenize gerek yok, Gerçek sınırsız, AKN/AKK yok

104,90 TL / ay – Taahhütsüz Fiber 100 Kampanyası
Turkcell Superonline Altyapısı
Yüksek Hız, Düşük Ping, 100 Mbps’e kadar indirme, 10 Mbps’e kadar yükleme hızı
Taahhüt vermenize gerek yok, Gerçek sınırsız, AKN/AKK yok

Bir cevap yazın

Top